پاسپورت آلمان و طرق اخذ آن

پاسپورت آلمان و طرق اخذ آن

پاسپورت آلمان و طرق اخذ آن

 • پاسپورت آلمان و شرایط عمومی
 • پاسپورت آلمان و اعتبار آن
 • پاسپورت آلمان و روشهای اخذ پاسپورت
 • پاسپورت آلمان از طریق کار
 • پاسپورت آلمان از طریق تحصیل
 • پاسپورت آلمان از طریق سرمایه گذاری
 • پاسپورت آلمان از طریق تولد
 • پاسپورت آلمان از طریق ازدواج
 • پاسپورت آلمان و پناهندگی
 • پاسپورت آلمان و تغییرات قانونی
 • پاسپورت آلمان و نکات مهم در باب آلمان
 • پاسپورت آلمان و وکیل معتبر برای امور مهم

پاسپورت آلمان و مقدمه ای بر آن

پاسپورت آلمان ، روشهای اخذ پاسپورت آلمان و اعتبار آن در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. به چه طریقی می توان پاسپورت آلمان را اخذ کرد؟ شرایط اخذ پاسپورت آلمان چیست؟ اسان ترین راه اخذ پاسپورت آلمانی چیست؟ ما مهم ترین و اصلی ترین نکات را به صورت ساده و خلاصه در مورد پاسپورت آلمان در این مقاله توضیح می دهیم . روشهای قانونی اخذ پاسپورت آلمان چیست؟ برای دریافت تابعیت آلمان از چه راهی می شود اقدام کرد؟ آلمان قطب صنعتی و اقتصادی اروپا با استاندارد های زندگی بالا، همواره یکی از اولین مقاصد مهاجرتی بوده است. اقتصاد آلمان یک بازار اجتماعی بسیار توسعه یافته است. بنا بر آمار صندوق بین المللی پول، در سال ۲۰۱۷ آلمان ۲۸ درصد از اقتصاد منطقه یورو را به خود اختصاص داده است. نرخ بیکاری در آلمان ۳٫۴ است یعنی از هر ۱۰۰ نفر ۹۷ نفر شاغل هستند.

 این کشور بزرگترین اقتصاد ملی در اروپا است و چهارمین رتبه را در تولید ناخالص داخلی در جهان دارا می باشد. اقامت آلمان، تابعیت آلمان و ویزای آلمان همواره مورد سوال مخاطبان بوده است. 

پاسپورت آلمان و شرایط عمومی

اخذ پاسپورت آلمان  به معنای دریافت تابعیت آلمانی می باشد. تابعیت رابطه ای سیاسی، حقوقی و معنوی بین فرد و کشور است. بر اساس حقوق بین الملل دولت کشور آلمان وظیفه حمایت حقوقی، سیاسی و معنوی از شخص تبعه آلمان را دارد.

تابعیت عموما مبتنی بر دو اصل است: اصل خاک و اصل خون. در آلمان تابعیت بطور عمده بر سیستم خون متکی است،. بدین مفهوم که فرزندانی که از پدر یا مادر آلمانی به دنیا بیایند پاسپورت آلمان را دریافت می کنند، در مواردی نیز سیستم خاک برای کسب تابعیت آلمان صادق است.

در ادامه بطور خلاصه تابعیت دوگانه در قوانین آلمان مورد بررسی قرار می گیرد.

حق گرفتن پاسپورت آلمان بطور همزمان با حفظ تابعیت اصلی (تابعیت دوگانه) تحت قانون ملی فعلی آلمان محدود می باشد. قانون آلمان اجازه تابعیت دوگانه با کشورهای دیگر اتحادیه اروپا و سوئیس را می دهد؛ تابعیت دوگانه با کشورهای دیگرو یا تابعیت فرزندی که در آلمان به دنیا بیاید (به عنوان مثال، یکی از والدین آلمانی و یکی از والدین خارجی، و یا پدر و مادر آلمانی در کشوری که از اصل خاک پیروی می کند مانند ایالات متحده آمریکا) با اجازه مخصوص ممکن است. در مورد فرزندانی که هیچ یک از والدین آنها تابعیت آلمانی ندارند قوانین خاصی حاکم است که در بخش پاسپورت آلمان از طریق تولد در همین مقاله به ان پرداخته شده است.

پاسپورت آلمان و اعتبار آن

پاسپورت آلمان قوی ترین در جهان است. قدرت پاسپورت با توجه به تعداد کشورهایی است که دسترسی به آنها بدون نیاز به ویزا در هنگام ورود امکان پذیر است. بسیاری از کشورها، به ویژه کشورهای آسیایی، آفریقا، خاورمیانه و حتی برخی کشورهای آمریکای لاتین، دارای گذرنامه های بسیار محدود هستند و ابتدا جهت درخواست ویزای دیگر کشورها باید توضیح دهند که چه کسانی هستند و اهداف آنها از بازدید از آن کشور چیست.

پاسپورت آلمان امکان دسترسی به حداقل ۱۶۶ کشور بدون ویزا دارد. به این ترتیب که دارنده پاسپورت آلمان اجازه ورود به ۱۲۷ کشور بدون ویزا، ۳۹ کشور ویزا در بدو ورود را دارد. آلمان در حال حاضر در رتبه بندی گذرنامه جهانی ۲۰۱۹ در رتبه اول و بعد از آن دانمارک، سوئد، لوکزامبورگ، فنلاد، ایتالیا، هلند و فرانسه قرار دارند. در واقع، اکثر گذرنامه های اتحادیه اروپا بسیار قوی هستند و دسترسی به بیش از ۱۶۰ کشور بدون نیاز به ویزا را تأمین می کنند

پاسپورت آلمان و روشهای اخذ پاسپورت

با توجه به اینکه آلمان کشوری است که بسیاری از مردم میخواهند در آن زندگی ، کار و تحصیل کنند، بسیاری از مردم می خواهند بدانند که چگونه شهروندی و پاسپورت آلمان را بدست بیاورند. آلمان یک کشور پر از مراحل اداری، کاغذ بازی و مقررات دست و پا گیر است، به طوری که حتی اداره امور خارجه فدرال آلمان اظهار می دارد که قانون شهروندی آلمان بسیار پیچیده است. با این وجود ما این مبحث را به بخش های جامع تقسیم کردیم که می تواند شما را در رابطه با قوانین، مدارک لازم و روند درخواست راهنمایی کند و به شما نشان می دهد که چگونه یک شهروند آلمانی شوید.