شرایط اقامت آلمان از طریق خرید ملک

شرایط اقامت آلمان از طریق خرید ملک

شرایط اقامت آلمان از طریق خرید ملک یکی از سوالاتی است که افراد بسیار زیادی آن را مطرح می کنند . راه های بسیار برای حضور و مهاجرت به آلمان وجود دارد که میتوانید از بین راه های تحصیل در آلمان , کار در آلمان , سرمایه گذاری در آلمان و … بهترین را انتخاب نمایید . خرید ملک در یک کشور اروپایی منجر به انتقال سرمایه شما از یک کشور به کشور دیگر می گردد که باید دقت نمایید که چه نوع ملکی را خریداری مینمایید و چه نوع ملکی در کشورهای مختلف دارای ارزش بیشتری است .

خرید ملک در آلمان

خرید ملک در بیشتر کشورها وجود دارد و افراد متقاضی میتوانند در صورتی که سرمایه کافی دارند اقدام به خرید ملک در کشور مورد نظر خود نمایند و با توجه به اینکه در بیشتر کشورها قوانین محدود کننده ای برای خرید ملک وجود دارد و افراد قوانین و شرایط سختی را برای خرید ملک تجربه میکنند این شرایط و قوانین محدود کننده در کشور المان وجود ندارد و امکان خرید ملک در المان براحتی برای افراد متقاضی وجود دارد. با توجه به اینکه کشور آلمان به نسبت دیگر کشورهای اروپایی از شرایط ایده الی برای اقامت و رفاه اجتماعی اقتصادی بالایی برخوردار است که بدین لحاظ افراد متقاضی بسیاری خواستار مهاجرت به این کشور از طرق مختلف هستند. شرایط اقامت آلمان از طریق خرید ملک برای تمام مناطق آلمان تقریبا مشابه است و تقاوت چنداتی در کلیت موضوع وجود ندارد.

با توجه به اینکه قیمت ملک در المان به نسبت دیگر کشور بسیار مقرون به صرقه است افراد متقاضی زیادی برای خرید ملک در این کشور جذب بازار املاک المان می شوند. با توجه به اینکه قیمت املاک در آلمان یکی از پایین ترین نرخ های خرید ملک در اروپا است قیمت خرید ملک در آلمان به نسبت دیگر کشور های اروپا مرکزی نسبتا کم است که چیزی در حدود ۱۵۰۰تا ۲۵۰۰ یورو در هر متر مربع است. قیمت ملک ۳۰ متر مربع (یک آپارتمان کوچک) ۶۰ هزار یورو است و آپارتمان ۱۰۰ متر مربعی حدود ۲۵۰ هزار یورو است. باید توجه داشت که قیمت املاک در شهرهای بزرگی مانند برلین تا ۵۰ درصد بالاتر است و مونیخ گران ترین شهر آلمان است.

شرایط اقامت آلمان از طریق خرید ملک یا اجاره ملک

در برخی از شهرهای بزرگ و کوچک قیمت ملک به این صورت می باشد که افراد می توانند با قیمت های مناسبی اقدام به خرید ملک نمایند البته در برخی شهرهای بزرگ المان قیمت ها به نسبت افزایش یافته است به عنوان مثال در سال ۲۰۱۶ گران ترین املاکی که در آلمان به فروش رسید در منطقه مرکزی میت برلین با ۱۹۰۰۰ یورو در هر متر مربع، و  در شهر هامبورگ ۲۰۰۰۰ یورو در هر متر مربع. در کشور المان قیمت خانه ها و اجاره ها طی سالهای گذشته به طور چشمگیری افزایش یافته است  طوری که اجاره یک ملک در بین سال های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۳ در حدود ۱۵% افزایش یافته است و قیمت خانه نیز در همان دوره سالی در حدود ۲۳ درصد افزایش یافته است.

شرایط اقامت آلمان از طریق خرید ملک به عنوان یک سرمایه گذاری پایدار و قابل اطمینان توسط سرمایه گذاران در نظر گرفته شده است .البته بازار خرید ملک درر المان در سال ۲۰۰۸ با بحران زیادی روبرو شد. قیمت املاک در المان با توجه به اقزایش درامدها اقزایش یافت.

انتخاب ملک توسط فرد متقاضی

با توجه به اینکه مردم آلمان زمانی که یک ملک را خریداری می کنند وابستگی شدیدی به ملک خود پیدا می کنند این امر باعث می شود برای افراد متقاضی خرید ملک در این کشور سختی های مختلفی برای پیدا کردن ملک مناسب بوجود آید. بازده زمانی که افراد متقاضی خرید ملک در این کشور باید در نظر داشته باشند باید برای یک مدت طولانی باشد.

شرایط اقامت آلمان از طریق خرید ملک و بررسی وام خرید ملک

افراد متقاضی می توانند برای خرید ملک در آلمان از دولت المان وام هایپوتک را دریافت نمایند این وام توسط اکثر بانک های المانی به متقاضیان ارائه می شود. بانک های دولتی المان به طور معمول این وام را به افراد متقاضی ارائه می دهند که در این خصوص بانکها مشاوران وام را در اختیار متقاضیان قرار می دهند تا در صورت لزوم با اطلاعات کامل اقدام به اخذ وام نمایند.
وام مسکنی که برای افراد صادر می شود معمولا در طول یک دوره ۲۵ یا ۳۰ ساله با نرخ بهره برای ۵ سال اول یا بیشتر تعیین می شود.

شرایط اقامت آلمان از طریق خرید ملک و بررسی قرارداد خرید ملک

خرید ملک در آلمان و همچنین عقد قراداد منعقده در این کشور به مانند دیگر کشورها باید در حضور سردفتر دفتر اسناد رسمی در این کشور انجام میگیرد و امضای قراداد باید در حضور وی انجام  شود.  پیش از امضا و تایید قرارداد افراد متقاضی باید اطمینان حاصل کنند که قرارداد را کاملا مطالعه کرده باشند و نسبت به مفاد قرارداد اشراف کامل دارند.متقاضیان می توانند در صورت لزوم یک فرد را به عنوان مترجم را همراه خود داشته باشد البته هزینه های مترجم نیز با خود فرد می باشد.